Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania

Po żmudnych przygotowaniach językowo - kulturowo - pedagogicznych dla uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, nadszedł czas na realizację wymarzonych praktyk zawodowych w Irlandii.

W niedzielne południe 6.05.2018 r. dwudziestoosobowa grupa uczniów "Mechaniaka" wyruszyła w daleką podróż na zieloną wyspę. Po pożegnaniu z naszymi bliskimi oraz dyrekcją szkoły udaliśmy się w wielogodzinną podróż, której celem było dotarcie do Tralee w Irlandii. Do naszego celu dotarliśmy w późnych godzinach nocnych. Zostaliśmy powitani przez Simonę przedstawicielkę organizacji partnerskiej Your International Training.

W Irlandii zostaliśmy zakwaterowani w Tralee Holiday Lodge Guest Accommodation położonym w centrum miasta. Właściciel i jego pracownicy bardzo dbają o naszą grupę. Możemy wyczuć z ich strony wiele życzliwości. Tworzą klimat rodzinnej atmosfery, dbają o to, aby niczego nam nie brakowało, udzielają cennych wskazówek kulturowych.

W pierwszym dniu praktyk zawodowych pani Patrycja Pilarek przedstawicielka YIT zapoznała uczniów z miejscami praktyk zawodowych, z pracodawcami, regulaminami pracy oraz zakresem obowiązków. Udzieliła nam również wielu cennych wskazówek związanych z obowiązującymi w Irlandii normami społecznymi, kulturowymi i prawnymi.

W tym krótkim czasie mieliśmy okazję odbyć pierwsze staże, poznać współpracowników firm, w których odbywają się praktyki zawodowe, odbyć specjalistyczne szkolenia oraz zwiedzić urokliwe miasto Tralee.

Opracowała: Grażyna Orchowska