Wspaniały start Mechanicznych

Mateusz Kwiatkowski królem sprintu

16 maja uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Mistrzostwach Województwa Warmińsko–Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, zawody odbyły się w Olecku. Nasi zawodnicy z tej imprezy przywieźli aż 5 medali!!!

Niekwestionowanym bohaterem zawodów okazał się Mateusz Kwiatkowski, który zwyciężył w obu biegach sprinterskich na 100 m i 200 m. Można by rzec, że najszybszy człowiek województwa uczy się w „Mechaniaku”. Kolejne medale dla naszej szkoły zapewnili Piotr Baranowski (srebro w skoku w dal i brąz w biegu na 400 m) oraz Kacper Truchel w pchnięciu kulą (brązowy medal). Dodatkowo w biegu sztafetowym 4X100 m nasza szkoła uplasowała się na piątym miejscu. Na zawodach wystąpili jeszcze Dawid Mrówka (8 w biegu na 800 m oraz Piotr Gierej – 9 w skoku w dal).

Następny start naszych lekkoatletów już 7 czerwca na Memoriale Kamili Skolimowskiej.

Naszym chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!!!

Opracował: Janusz Limberger