I jak się trudno rozstać…

Ostatnie dni pobytu stażystów w Portugalii to czas, w którym młodzież i jej opiekunowie oraz pracodawcy dokonali podsumowania efektów realizacji programu stażu. Nasi uczniowie otrzymali bardzo wysokie noty za odbyty staż. Podczas wizyt monitorujących opiekunowie usłyszeli wiele pochlebnych opinii na temat umiejętności, kompetencji i kultury osobistej naszych uczniów. W ramach podziękowania pracodawcom, nasza młodzież podarowała swoim opiekunom upominki promujące nasz region oraz polskie słodycze.

Nie mogło również zabraknąć pożegnania z naszym portugalskim partnerem. Prezydent Associaçao Intercultural Amigos da Mobilidade - Nuno Varajao Barbosa zorganizował dla młodzieży podsumowujące spotkanie. Ełcka grupa stażystów otrzymała pamiątkowe koszulki, figurki koguta (symbolu Barcelos) oraz certyfikaty świadczące o odbytym stażu, referencje od pracodawców oraz certyfikaty o ukończeniu kursu portugalskiego. Uczniowie również podziękowali panu Nuno Varajao Barbosa i jego współpracownikom pamiątkami ziemi ełckiej oraz polskimi słodyczami.

Opracowała: Grażyna Orchowska