„MECHANIAK” BEZKONKURENCYJNY W POWIECIE

W dniu 18 kwietnia 2018 roku odbyły się w Ełku powiatowe eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku zostały przeprowadzone następujące konkurencje:
» test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, ustalania kolejności przejazdu przez skrzyżowania,
» test z historii polskiej motoryzacji,
» praktyczny sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.

Pozostałe konkurencje regulaminowe: sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu do jazdy oraz jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta” zostały przeprowadzone w Ośrodku Szkolenia Zawodowego LOK.

W zmaganiach wzięło udział siedem drużyn ze wszystkich ełckich szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku reprezentowała drużyna w składzie:

1. Maciej Biedrzycki - kl. III TS
2. Piotr Baranowski - kl. I TSE
3. Mateusz Grys - kl. I TSE

Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni - wyprzedzili swoich kolegów z pozostałych drużyn aż o 12 punktów. Członkowie naszej drużyny tradycyjnie doskonale poradzili sobie z testami wiedzy z zakresu historii motoryzacji i przepisami o ruchu drogowym, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowaniem pojazdu do jazdy i jazdą sprawnościową samochodem z zamontowanym „talerzem Stewarta”.

Głównymi celami turnieju są:
» popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej,
» propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego,
» propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
» propagowanie sportów motorowych.

Zwycięska drużyna ZSM-E będzie reprezentowała powiat ełcki w finale wojewódzkim Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się 25 maja 2018 r. w Malinowie koło Działdowa.

Opiekunem drużyny na turnieju była pani Hanna Brzozowska – nauczycielka przedmiotów zawodowych, która również przygotowywała uczniów do tego turnieju.

Życzymy im powodzenia w trakcie finału wojewódzkiego.

Opracowała: Hanna Brzozowska