Mistrzostwa Powiatu Ełckiego w Piłce Koszykowej

„Kamil show” - Mechaniczni ze złotem!!!

Niespodziewanym zwycięstwem Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Ełckiego w Piłce Koszykowej. Drużyna z popularnego „Mechaniaka” nie miała sobie równych i z kompletem wygranych zwyciężyła w turnieju finałowym. Zawody koszykarskie rozegrane zostały 10 listopada na hali I LO w Ełku.

Do rywalizacji w turnieju finałowym przystąpiły 4 zespoły (ZSM-E, ZS nr 2, ZS nr 6, I LO), które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Nasza ekipa w swoim pierwszym pojedynku zmierzyła się faworytem turnieju – ZS nr 2. Mecz był niezwykle wyrównany, prowadzenie zmieniało się co chwila. Na szczęście w drugiej połowie spotkania nasza ekipa odskoczyła na 6 oczek i wydawało się, że mecz ma pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. Uczniowie z „Białego Ogólniaka” szybko odrobili straty i na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem tracili do „Mechaniaka” tylko 2 oczka. Na szczęście nasi koszykarze utrzymali prowadzenie i niespodzianka stała się faktem.

Drugi mecz naszych to istny horror. Pojedynek z gospodarzami turnieju na długo utkwi w pamięci kibiców i zawodników. Od początku pojedynku trwała rywalizacja „punkt za punkt”. Przy prowadzeniu I LO 8:7. Za wysoce niesportowe zachowanie z boiska usunięto po jednym zawodniku z każdej drużyny. Chwilę później poważnej kontuzji stawu kolanowego doznał nasz młody zawodnik – Adam Wiejak. Wtedy nastąpiła dłuższa przerwa w meczu, a wynik oscylował w granicach remisu. Od tego momentu na ławce rezerwowych pozostał na tylko jeden zawodnik i kiedy wydawało się, że zwycięstwo „Czerwonego” stanie się faktem sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Kamil Fiedorowicz. Zawodnik ten dwoił się i troił na boisku. Dzięki jego ambitnej postawie udało się doprowadzić do remisu. Nastąpiła więc dogrywka. W tej części gry więcej nerwów zachowała drużyna ZSM-E, a o zwycięstwie naszej ekipy zdecydowały rzuty wolne, wykonywane 8 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. Autorem punktu na wagę zwycięstwa był oczywiście…… Kamil Fiedorowicz.

Aby zwyciężyć w turnieju musieliśmy w ostatnim pojedynku pokonać drużynę ZS nr 6. O pierwszej połowie nasi koszykarze powinni jak najszybciej zapomnieć, gdyż niespodziewanie przegrywali z ekipą „Rolnika” 9:11. Druga odsłona gry to popis naszych, tą część gry wygrywamy 20:7, a cały mecz 29:18!!!. Bardzo długo wyczekiwane zwycięstwo w turnieju koszykarskim stało się faktem. Naszej drużynie serdecznie gratulujemy przeambitnej postawy i życzymy powodzenia w dalszych etapach rozgrywek SZS !!!