V Memoriał Lekkoatletyczny im. Kamili Skolimowskiej

Po trzykroć ZŁOCI

7 czerwca 2018 roku uczniowie ZSM-E w Ełku wzięli udział w V Memoriale Lekkoatletycznym im. Kamili Skolimowskiej dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ełckiego. Kamila Skolimowska była znakomitą lekkoatletką, uprawiała rzut młotem. Jej kariera trwała 12 lat, w trakcie których zdobyła kilka mistrzowskich tytułów świata i Europy. Ten najcenniejszy medal wywalczyła w 2000 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney.

Memoriał odbył się na stadionie przy Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku.

Nasi zawodnicy zdobyli aż 3 złote medale!!!

W biegu na 100 m złoto zapewnił niekwestionowany król sprintu - Mateusz Kwiatkowski z kl. 3teb. Najwyższe trofeum dla szkoły zdobył również Piotr Baranowski z kl. 1tse (skok w dal). Wisienką na torcie okazał się bieg sztafetowy 4x100 m, w którym złoto wywalczyli: Dawid Mrówka z kl. 2teb, Piotr Baranowski z kl. 1tse, Karol Dębiec z kl. 2teb i Mateusz Kwiatkowski z kl. 3teb. Na zawodach wystąpili jeszcze Kacper Truchel z kl. 2tme (5 w pchnięciu kulą) i Dawid Mrówka (4 w biegu na 1000m).

Naszym chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych startach!!!

Opracowała: Joanna Gałecka