Spotkania z policją

20 września odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielem policji. Spotkanie miało charakter profilaktyczny, przestrzegający przed podejmowaniem przez młodych ludzi zachowań ryzykownych, niezgodnych z prawem.

Uczniowie zostali poinformowani o konsekwencjach różnego rodzaju wykroczeń, o skutkach łamania prawa. Otrzymali rzetelne informacje dotyczące niebezpieczeństw związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy, a także przemocy i cyberprzemocy.

21 września - w związku z EUROPEJSKIM DNIEM BEZ OFIAR WYPADKÓW SAMOCHODOWYCH – odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z przedstawicielami policji drogowej. Spotkanie miało charakter prewencyjny. Jego celem było zachęcanie młodych ludzi do bezpiecznego poruszania się na drodze. Policjanci mówili o zasadach ruchu drogowego i konsekwencjach ich nieprzestrzegania.

Wizyta policjantów spotkałą się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie zadawali liczne pytania, chętnie włączali się do dyskusji.

Opracowała: Urszula Modrzejewska - pedagog szkolny