Spotkania z policją

16 listopada 2017 w naszej szkole gościli przedstawiciele policji. Funkcjonariusze spotkali się z uczniami i ich rodzicami.

Najpierw odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z przedstawicielami policji drogowej. Jego celem było zachęcanie młodych ludzi do bezpiecznego poruszania się na drodze. Okres jesienno – zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla wszystkich użytkowników dróg. Intensywne opady, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze. Policjanci mówili o zasadach ruchu drogowego i konsekwencjach ich nieprzestrzegania. Zachęcali do ostrożności i odpowiedzialności na drodze.

Po południu rodzice uczniów uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem policji do spraw prewencji i Sanepidu pod hasłem ,,Zanim będzie za późno”. Spotkanie to miało na celu uświadomienie rodzicom niebezpieczeństwa sięgania młodych ludzi po narkotyki i konsekwencje ich zażywania . Zwrócono szczególną uwagę na skutki palenia marihuany i dopalaczy oraz zażywania leków bez konsultacji z lekarzem. Spotkanie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny.

Opracowała: Urszula Modrzejewska