Mechaniczny ping-pong

W minioną środę rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Ełckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku.

Do rywalizacji o miano najlepszej szkoły w powiecie przystąpiło siedem drużyn dziewczęcych i osiem zespołów chłopców. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięzcy grup awansowali dościgłego finału, zaś ekipy z drugich miejsc mierzyły się o brąz. Nasza drużyna nie miała sobie równych w eliminacjach, wygrywając wszystkie pojedynki po 3:0. Mechaniczni kolejno pokonali drużyny: ZS nr 5, CEM, ZS nr 1. W wielkim finale nasi chłopcy pokonali I LO 3:0, tym samym obronili tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem.

Najlepszą drużyną wśród płci pięknej okazała się ekipa I LO, która w meczu finałowym po dramatycznym pojedynku pokonała drużynę II LO 3:2.

Skład zwycięzców z ZSM-E: Artur Markowski, Marek Lekenta, Marcin Różnowski.
Opiekun: Janusz Limberger

Najlepszy zespół kobiecy i męski będzie reprezentował nasz Powiat w półfinale wojewódzkim, który rozegrany zostanie 12 grudnia w Giżycku.

8. ZS nr 1

Tydzień wcześniej rozegrane zostały Mistrzostwa ZSM-E w tenisie stołowym, będące jednocześnie eliminacjami do reprezentacji szkoły. Bezkonkurencyjny okazał się Artur Markowski (2 TEB), który w finale pokonała Marka Lekentę (2 TEB). Brązowy medal wywalczył Grzegorz Tarantowicz (4 TS) pokonując Marcina Różnowskiego (2S). Organizatorem zawodów był Janusz Limberger. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie statuetek, które wręczył dyrektor Andrzej Gerus najlepszym pingpongistom Mechaniaka.

Opracował: Janusz Limberger