Tydzień pełen wrażeń

Minął pierwszy tydzień pobytu uczniów ełckiego Mechaniaka na zielonej irlandzkiej wyspie. Był to czas szkoleń przygotowujących do praktyk, pierwszych kontaktów z pracodawcami i miejscem pracy, ale również czas miłego wypoczynku.

Nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe u lokalnych pracodawców. Podczas swojej pracy wykonują zadania zgodne z ich kierunkiem kształcenia. Irlandzcy przedsiębiorcy dają młodzieży możliwość wykazania się zdobytymi w szkole umiejętnościami zawodowymi, powierzając im odpowiedzialne zadania. Taka praktyka pozwala uczniom doskonalić umiejętności zawodowe i rozwijać zainteresowania. Atutem zagranicznej praktyki jest także podniesienie kompetencji językowych oraz przełamanie bariery komunikacyjnej.

Nie samą pracą jednak człowiek żyje. Podczas pobytu w Irlandii młodzież spędza aktywnie czas na pieszych i rowerowych wycieczkach, poznając najciekawsze zakątki urokliwego Tralee. Podczas weekendu uczniowie odwiedzili ruiny zamku Ross Castle, który był rodową siedzibą klanu O'Donogh. Kolejnym punktem zwiedzania była dziewiętnastowieczna wiktoriańska posiadłość Muckross Mouse, położona naprzeciw Parku Narodowego Killarney. Zwieńczeniem dnia było zwiedzanie miasta Kilarney z przepiękną Katedrą Najświętszej Maryi Panny - główną świątynią diecezji Kerry.

Opracowała: Grażyna Orchowska