Wizyta dietetyka

W ramach promocji zdrowia uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku spotkali się ze specjalistką od spraw prawidłowego odżywiania się – panią dietetyk Karoliną Grajewską z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Uczniowie mieli okazję zmierzyć swój wskaźnik masy ciała (BMI) oraz poziom tkanki tłuszczowej. Uzyskali również informacje na temat właściwej diety w wieku dorastania. Pani dietetyk uwrażliwiła młodzież na zagrożenia wynikające ze spożywania niezdrowych produktów żywnościowych.

Spotkanie z dietetykiem zostało zorganizowane w ramach realizacji programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. Celem działań edukacyjnych wśród młodzieży jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Po zajęciach przyznali, że prawidłowa dieta odgrywa ogromną rolę w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Opracowała: Urszula Modrzejewska