Polskie symbole narodowe

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie ZSME w dniach 24 października i 7 listopada w ramach lekcji wiedzy o kulturze uczestniczyli w warsztatach: „Flaga, godło, hymn – historia polskich symboli narodowych”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Historyczne w Ełku.

W trakcje zajęć uczniowie prześledzili zmiany wizerunku orła w herbie Polski na przestrzeni wieków. Następnie poznali genezę powstania hymnu. Młodzież mogła również wysłuchać fragmentów pieśni, które współzawodniczyły z „Mazurkiem Dąbrowskiego” o miano hymnu narodowego.

Wycieczka do Muzeum Historycznego ugruntowała i poszerzyła wiedzę uczniów. Udział w warsztatach był dla młodzieży dobrą lekcją historii i patriotyzmu.

Opracowała: Sylwia Remiszewska