Wyjście do Urzędu Miasta

W dniach 3, 4 oraz 8 października 2018 roku klasy 1ts, 1tme i 1teb w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie gościli w Urzędzie Miasta w Ełku w Wydziale Organizacyjnym - Referat Spraw Obywatelskich. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z informacjami na temat dowodów osobistych. Uczniowie dowiedzieli się między innymi: kto i gdzie może złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, jak wypełnić formularz, jakie załączniki dołączane są do wniosku, w tym jakie wymagania musi spełniać zdjęcie do dowodu osobistego oraz kto, gdzie i kiedy może odebrać nowy dowód. Zdobyli aktualne informacje o prawie meldunkowym – stałym i tymczasowym. W czasie drogi do Urzędu Miasta uczniowie zostali poinformowani, gdzie mogą w Ełku wyrobić paszport, prawo jazdy oraz zarejestrować samochód lub inny pojazd.

Opracowała: Izabela Wantuch