Zakończenie roku klas maturalnych

Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz
Coś kończy się, żeby coś mogło trwać…

Słowa Marcina „Liber” Piotrowskiego towarzyszyły uroczystości pożegnania uczniów klas czwartych, króra odbyła się 26 kwietnia 2019 roku w ZSM-E w Ełku. Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego obfitowała w wiele pięknych słów skierowanych do naszych abiturientów przez dyrektora szkoły Andrzeja Gerusa oraz przez ich młodszych kolegów. Absolwenci podziękowali dyrektorowi, wychowawcom i nauczycielom za trud wniesiony w ich nauczanie i wychowanie.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród dla czwartoklasistów: za wzorową postawę, bardzo dobre wyniki w nauce, uczestnictwo w konkursach, świetnie wyniki sportowe, pozytywne kreowanie wizerunku naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Dyrektor szkoły skierował listy gratulacyjne do rodziców naszych najwybitniejszych uczniów. Nagrody dla naszych najzdolniejszych uczniów ufundowali również partnerzy szkoły PGE Dystrybucja i PT MAZURY. Nagrodę Starosty otrzymał Maciej Biedrzycki z klasy IV Ts. Następnie uczniowie mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez ich kolegów z klasy II Tm.

Ostatnią częścią tego dnia dla tegorocznych maturzystów było spotkanie z wychowawcami i sympatyczne pożegnanie się z całą społecznością Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku.

Opracowała: Grażyna Orchowska