Zawody BHP

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzyzakładowych Zawodach z zakresu tematyki BHP. Jak co roku zawody odbyły się na terenie Parku Naukowo Technologicznego w Ełku. Organizatorem była firma IMPRESS DECOR sp. z o. o. wraz z Państwową Inspekcją Pracy w Olsztynie Oddział w Ełku.

Drużyna naszej szkoły składała się z 5 osób. Byli to uczniowie klasy 4 Tme: Patryk Cygan, Mateusz Granda, Łukasz Sulewski, Dominik Zawadzki oraz Jan Zawadzki. Brali oni udział w 4 z 5 konkurencji: test ze znajomości zasad i przepisów Prawa Pracy oraz przepisów BHP, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, transport ręczny i zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Dla uczniów udział w zawodach był nie tylko możliwością sprawdzenia swojej wiedzy (test ze znajomości zasad i przepisów Prawa Pracy oraz przepisów BHP), ale także sprawdzeniem umiejętności radzenia sobie w trudnych i stresujących sytuacjach, z którymi możemy się spotkać w pracy jak i poza nią.

Opracowała: Sylwia Remiszewska