Dzień Babci i Dziadka

15 stycznia 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych uczestniczyli w wyjątkowej uroczystości. Była to impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy ełckich szkół i bibliotekarzy Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej.

Pomysłów na niecodzienny prezent dla babci i dziadka można znaleźć bez liku. Ale ten, który otrzymali seniorzy z Ełku był wyjątkowy. W bardzo miłej atmosferze, wśród zapachów szarlotki spędzili miło czas zarówno babcie, dziadkowie, jak również dzieci i młodzież ełckich szkół. W kawiarence Zespołu Szkól nr 5 dla babć i dziadków recytowano wiersze, śpiewano piosenki, zorganizowano konkursy oraz wystawiono przedstawienie.

Uczniowie naszej szkoły: Piotr Maruszak, Igor Lisowski, Paweł Hryniewicki, Jakub Ostapkowicz przygotowali quiz „Ile wiesz o swojej babci/dziadku”, „Konkurs poprawnego przyszywania guzika na czas”, konkurs „Taniec babci/dziadka z wnukiem na gazecie”. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, zaradnością oraz wysoką kulturą osobistą. Aktywnie włączyli się w zabawę i potrafili zintegrować pokolenie dziadków i wnuków oraz wywołać uśmiech na ich twarzach.

Opracowała: Bogumiła Kulesza