Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października odbyły się w naszej szkole powiatowe obchody tego święta. W części oficjalnej pojawiły się przemówienia Pana Starosty - Marka Chojnowskiego, Pani Dyrektor Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku - Teresy Buczyńskiej i Pana Dyrektora ZSM-E - Andrzeja Gerusa. Były miłe słowa, życzenia i przede wszystkim nagrody przyznane raz w roku, właśnie 14 października.

Część nieoficjalną zagospodarowali już uczniowie, którzy wnieśli sporą dawkę młodzieńczej radości. Oni również złożyli życzenia swoim pedagogom, ale trochę mniej poważnie i z przymrużeniem oka. Zaprezentowali też liczne talenty, przede wszystkim muzyczne. W sali gimnastycznej rozległy się dźwięki akordeonu, cymbałów, pianina, bębna i gitary. Był śpiew na żywo, był też taniec towarzyski w wykonaniu uczniów z zaprzyjaźnionych szkół.

Impreza dobiegła końca, ale edukacja trwa, bo to przecież proces ciągły, złożony, wymagający wysiłku i serc wielu uczniów i nauczycieli!

Opracowała: Wioletta Stępień